Organizasyon

Enka Dünyası

Merkez ve Fabrikalarımız

Süreçleri ne kadar dolu ve karmaşık olursa olsun, Enka her zaman için yalın ve fonksiyonel bir organizasyon yapısıyla çalışmayı tercih etmektedir. Müşterinin beklentisi olabilecek her alan – tasarım, üretim, kalite, denetim, maliyet, muhasebe, satış vb – Enka organizasyon yapısı içerisinde temsil edilmektedir.

Plastik enjeksiyon kalıpçılığı, enjeksiyon ve ekstrüzyon üretimi konusunda her türlü yeniliğe ve yeni yatırımlara açık bir yapıda faaliyet gösteren Enka müşterilerine üç farklı üretim merkezinden hizmet sunmaktadır:

Çorlu Fabrikası

Toplam 25.000 metrekare alan üzerinde yaklaşık 7000 metrekare kapalı alana sahip bu fabrikamızda 200 kişi görev yapmaktadır. Fabrikanın temel faaliyet alanı plastik enjeksiyon, ekstrüzyon, serigrafi ve montajdır. Fabrikada 100 – 700 ton aralığında 40 enjeksiyon makinesi ve 5 ekstrüzyon hattı bulunmaktadır.

Çorlu fabrikamızın kalite departmanında 7, lojistik bölümünde 6, idari kadroda 10 ve üretim bölümlerinde 177 çalışanımız bulunmaktadır.

Manisa Fabrikası

Toplam 12.500 metrekare alan üzerinde kurulu yaklaşık 6000 metrekare kapalı alana sahip bu fabrikamızda 240 kişi görev yapmaktadır. Fabrikanın temel faaliyet alanı enjeksiyon, serigrafi ve montajdır. Fabrika bünyesinde yeni kalıp imalatı ve her türlü tadilat faaliyetlerini de gerçekleştirebilecek bir kalıphanesi de bulunmaktadır. Manisa fabrikasında 100 – 700 ton aralığında 60 enjeksiyon makinesi bulunmaktadır.

Manisa fabrikamızda üretim bölümlerinde 210, kalite departmanında 10, lojistik ve idari kadrolarda toplam 20 çalışanımız bulunmaktadır.

Eskişehir Fabrikası

Toplam 1000 metrekare alanda faaliyet gösteren kalıphane ve kalıp denemelerinin yapıldığı enjeksiyon bölümüyle aynı binada bulunan şirket merkez ofisinde yaklaşık 90 kişi görev yapmaktadır: Buradaki kalıp tasarım ofisimizde 10, muhasebe ve finans ofisimizde 10 ve üretim bölümümüzde 70 çalışanımız bulunmaktadır.

Kalıphanemizde farklı ebatlarda 3 adet CNC bulunmaktadır. Max. 3 tona kadar plastik enjeksiyon kalıp imalatı yapabilen kalıphanemiz bünyesinde 1de tasarım ofisi bulunmaktadır. Enka Kalıp bünyesinde imal edilen her kalıp bu tasarım ofisinde modellenmektedir.