Hakkımızda

Bizi Yakından Tanıyın

ENKA Plastik ve Kalıp Sanayi

Plastik enjeksiyon kalıpçılığında 20 yılı aşkın bir tecrübe ve uzmanlığın göstergesi olan Enka Kalıp 1983 yılında iki ortaklı bir aile şirketi olarak kurulmuştur. O dönemde Türkiye’de daha yeni yeni şekillenmeye başlayan büyük beyaz eşya iç pazarından gelen talepler doğrultusunda şekillenmeye başlayan ürün portföyümüzü; şu anda beyaz ve kahverengi eşya sektörünün her alanından plastik mamuller oluşturmaktadır.

Bugün Türkiye’de satılan her 2 buzdolabı ve çamaşır makinesinden birinde Enka plastik imzası taşıyan bir ürün mutlaka vardır. Sektörün büyük oyuncularıyla çalışıyor olmanın verdiği bu gücün, yürütülen yeni ürün projeleri ve yapılan yeni yatırımlarla artarak devamını sağlamak geleceğe yönelik en büyük hedefimizdir.

Öyle ki şirketin hareket tarzını müşterilerin beklenti ve ihtiyaçları şekillendirmektedir. Gerek yeni projelerin tasarımdan ürüne dönüştürülmesinde gerekse bunların yatırıma dönüşmesinde gösterilen esneklik ve hızlı reaksiyon şirketin en önemli referanslarından birisidir. Müşteri memnuniyeti temel alınarak atılan her başarılı adım, şirketin kendisine vizyon olarak belirlediği “Doğru Tercih” olma yolunda geleceğe dönük bir yatırımdır.

Dünya’nın kullandığı birçok marka için üretim yapıyor olmak ve bazıları tarafından da yatırım için teşvik edilen bir şirket olmak doğru tercih olmak için doğru yolda olduğumuzun en önemli göstergesidir.

Vizyonumuz

Enka Kalıp ve Plastik isminin Türkiye beyaz eşya pazarındaki üreticiler tarafından bilinen ve tercih edilen bir noktaya gelmesi, şirketin vizyonu olarak “Doğru Tercih”in belirlemesinde önemli bir rol oynamıştır. Bu, şu anlama gelmektedir: “Şirket olarak müşterilerimiz ve çalışanlarımız için doğru tercih olmak” istiyoruz.

Misyonumuz

Vizyonumuz olan “Doğru Tercih” olma yolunda belirlediğimiz misyon ve değerlerimiz geleceğimize ışık tutmaktadır. Misyonumuz, faaliyet alanımızda en çok tercih edilen yan sanayi olmaktır.

Türkiye ve dünyadaki mevcut ortaklıklarımızın yanı sıra yeni işbirlikleri ve ticari bağlantılar kurarak, yeni istihdam olanakları yaratarak karlı büyüme olanakları aramaktır.

Kalite ve performans hedeflerimize yüksek motivasyona sahip ve bilgi-becerisi yüksek çalışanlarla ulaşabileceğimize inanırız.
Tüm çalışanlarımızla birlikte müşterilerimize, topluma ve doğal çevreye karşı sorumluluğumuzun bilinciyle hareket ederiz.

Değerlerimiz

Müşteri Odaklılık : Vizyon ve misyonumuzun gereği olarak müşterilerimizin beklentilerini ve taleplerini her zaman için süreçlerimizin başlangıcı olarak görürüz.
Değişime Açıklık ve İsteklik : Yan sanayi olarak müşterilerimizden ve çalışanlarımızdan gelecek yeni fikirleri deneme ve öğrenme konusunda istekliyiz ve bu sayede değişimlere uyum sağlama arzusundayız.
Esneklik : Gerek tasarım ve gerekse üretim hizmetlerimiz konusunda müşterilerimize en doğrusunu en kısa sürede sunmak için üstün gayret gösteririz.
Sorumluluk : Ürettiğimiz üründen her anlamda sorumlu olduğumuzun bilinciyle hareket eder ve bunu tüm ekip üyelerimizle paylaşırız.
Doğruluk-Dürüstlük : Doğruluk anlayışımız faaliyetlerimize yön verir. İş ilişkilerimizde ve toplumsal olaylara bakışımızda dürüstlüğü, şeffaflığı ve yasaları gözetmeyi ön planda tutarız.
Ekip Anlayışı : Tüm çalışanlarımızla birlikte her zaman ve her koşulda bir ekip olarak düşünür ve hareket ederiz.