Kalite

Kalite Anlayışımız

Geleneksel kalite kontrol anlayışının, toplam kalite felsefesi çatısı altında yeniden şekillenmesiyle birlikte müşteri memnuniyetinin sadece nihai kullanıcılarla sınırlı kalmaması tartışılmaz bir gerçek olarak kabul görmektedir. Bu anlayışı üretim süreçlerinin tamamında uygulan Enka, ürettiği her ürün için kendi iç dinamiklerinin olurunu alarak, bunları nihai kullanıcısı olan ana sanayilerine sevk etmektedir. Enka ailesinin üyesi olan her çalışan, yaptığı işin kalitesinden sorumludur ve sürecin kendinden sonraki adımındaki arkadaşını – başka bir deyişle müşterisinin memnuniyetini sağlamak zorundadır. Çünkü yapılan her işin altında o işinin sahibin imzası vardır.

Çalışanlarımız ürettiğimiz her ürüne Enka imzasını atmanın verdiği sorumluk bilinciyle hareket eder ve sürekli iyileştirme sistemiyle şirketin kalite yönetim sisteminde söz sahibi olur.

Süreçler zincirinin başka bir deyişle iç müşterilerin memnuniyeti sürekli olarak izlenir ve gerekli iyileştirmeler sisteme dahil edilir. Bunun dışında her dış müşterimizin kendine göre benimsediği memnuniyet sitemleri yıllık kalite hedeflerimizin belirlenmesinde ve bunların sürekli olarak izlenmesindeki en büyük yol göstericimizdir.

Mevcut kaynakların doğru ve tasarruflu kullanılması ve bunun değişime-iyileştirmeye açık bir ekiple yapılması Enka’nın kalite politikasında temsil edilen önemli değerlerdir.

Müşterilerimizle birlikte başladığımız her projenin daha başlangıcında uzun vadeli risklerin belirlenmesi ve bunlara daha oluşmadan çözümler üretilmesi bu değerlerin en önemli sonuçlarındandır.